7/24 Destek

444 2 721
Araç Kiralama Koşulları

EHLİYET VE YAŞ 
Kiracının kira sözleşmesi sırasında  23 yaşını doldurmuş, yerli veya geçerli uluslararası  en az 3 yılık ehliyete sahip olması gerekmektedir. 
 
KİRALAMA SÜRESİ 
En az 1 gündür. Aylık veya yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

FİYATLAR 
Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) kasko dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. Aylık kiralamalarda Km sınırı aylık 5.000 Km dir. Günlük oto kiralamalar da ise günlük 200 Km limitine göre hesaplanmaktadır.

ÖDEME VE DEPOZİT 
Araç tesliminde nakit veya Kredi Kartı ile toplam araç kira bedeli tahsil edilir. Araç tesliminde Kiralayan aktif bir Kredi Kartını beyan etmek zorundadır. Araç Kira başlangıcında 1000TL Nakit depozito alınır ve kiralama sona erdikten 21 Gün sonra beyan edilen banka hesap numarasına iade edilir.

SİGORTA 


TESLİM VE BIRAKMA 
Yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması durumunda rezervasyon formunuzda belirttiğiniz yerde ve zamanda COMET RENT A CAR personeli sizi karşılar ve aracınızı teslim eder.

TRAFİK CEZALARI 
OGS-HGS geçişleri ve trafik cezalarının tamamı müşteriye aittir. Bu cezalar şirkete daha sonra tebliğ edilse dahi müşteri kiralama dönemi içerisindeki OGS-HGS gişeleri ve tüm trafik cezalarından bizzat sorumludur. 

Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz

Araç Teslim ve İade Şartları

Kiralık aracı şehirlerde ofisimiz veya adresinizden, havaalanlarından teslim/iade yapabilirsiniz. Comet Rent A Car ofislerinin bulunduğu şehirlerde mesai saatleri içerisinde ofise 15 km ye kadar olan mesafelerde teslim veya iade ücreti alınmaz. 15 km üzerindeki mesafelerde ve şehir sınırları dışına teslimat ve iade yapılacaksa, en yakın Comet ofisinden kilometre başına 1,5TL ücret alınır. 

Geç İade: Araç kontratta belirtilen iade saatinden daha sonra döndüğünde, 1 saate kadar olan gecikmelerde önceden haber verilip tarafımızdan onaylandığında ek ücret alınmaz. 1 saat veya daha üstü gecikmelerde her gecikilen saat için saat başına günlük kiralama ücretinin 1/5 i kadar ek ücret tahsil edilir. 5 saat ve üzeri gecikmelerde ekstra gün ücreti tahsil edilir. Kiralayan haber vermeksizin aracı geç iade edemez ve ilgili ofisin onayı olmadan kira süresini uzatamaz. Comet Rent A Car aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.

Erken İade: Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.